Christoffer Caesar

VD
Christoffer ansvarar för bolagets långsiktiga strategi, affärsutveckling och finansiering. Han har ca 10 år i energibranschen med olika ledande befattningar med inriktning mot affär och finansiering.

christoffer.caesar@swedeenergy.se
036 – 33 11 432

Christoffer Caesar
Teresia Gillgren

Teresia Gillgren

OPERATIV CHEF
Teresia ansvarar för bolagets samtliga projekt och entreprenader. Hon är ingenjör med bakgrund från flyg och it-industrin med befattningar som underhållsansvarig, teknisk inköpare och projektchef.

teresia.gillgren@swedeenergy.se
036 – 33 11 433

Rickard Lantz

FÖRSÄLJNINGSCHEF
Rickard är försäljningschef och tillsammans med sitt team agerar han rådgivare åt bolagets kunder. Han har 15 års erfarenhet både som teknisk projektledare och kundansvarig mot kraftindustrin.

rickard.lantz@swedeenergy.se
036 – 33 11 431

Rickard Lantz
André Nylén

André Nylén

REGIONANSVARIG, ÖSTRA SVEALAND

andre.nylen@swedeenergy.se
036 – 33 11 436

Jesper Ståhlberg

REGIONANSVARIG, HALLAND/VÄSTRA GÖTALAND

jesper.stahlberg@swedeenergy.se
036 – 33 11 502

Jesper Ståhlberg
Markus Duseus

Markus Duseus

REGIONANSVARIG, ÖSTERGÖTLAND/NÄRKE

markus.duseus@swedeenergy.se
036 – 33 11 438

Mathias Duveskog

REGIONANSVARIG, SMÅLAND

Mathias Duveskog

Putte Philipson

REGIONANSVARIG, SYD

Mobil: 072-601 80 45

putte.philipson@swedeenergy.se

Anders Holm

REGIONANSVARIG ÖREBRO

Anders Holm
036 – 33 00 718

anders.holm@swedeenergy.se

Daniel Widesäter

 CHEF FÖR INGENJÖRSAVDELNINGEN

daniel.widesater@swedeenergy.se
036 – 33 11 437

Daniel Widesäter

Tony Tran

Magnus Arapovic

Magnus Arapovic

Tim Van Zalm

LEDANDE MONTÖR

Andreas Höglind

Behöver ni hjälp att beräkna hur mycket solenergi ni skulle kunna fånga in på ert tak?

Våra ingenjörer kan hjälpa dig som har en kommersiell fastighet. Kontakta oss för mer information.